Debata o studii proběhla v utajení, pozvánku dostali jen vyvolení.

V pondělí proběhlo v kulturním domě Petra Bezruče představení technicko-ekonomické studie rychlostní komunikace I/11 a také diskusní fórum k tématu. Vše však probíhalo za přísného utajení a pozvánku, či možnost promluvit, dostali podle všeho jen ti vyvolení. Spolek Životice Sobě, či zástupci z řad politické opozice, která vyzývá k férové a transparentní diskusi, mezi pozvanými nebyli. Je to smutné, ale vypadá to bohužel jako snaha, aby se v médiích prezentovala jen jedna strana problému, protichůdné názory je potřeba umlčet, odsunout do pozadí, ingnorovat.

Koaliční politici nám ve volbách slibovali otevřené jednání s občany a transparentní komunální demokracii. Realita však ukazuje, že to byly opět jen plané sliby a politické lži, ve snaze urvat co nejlepší výsledek. Namísto diskuse s oponenty z řad občanů tito politici dnes zbaběle utíkají, mají strach z opozice, protože své názory, které prezentují, si zřejmě sami nedokážou obhájit.

Setkání těch, kteří byli pozváni natočila TV Polar a do dalšího hodnocení "diskusního" fóra se tedy vrhneme až po jeho odvysílání, a dnešní krátký vstup zakončíme citátem jednoho moudrého muže.

Nesouhlasím s tím, co říkáš, ale do poslední kapky krve budu bránit tvé právo to říci. - Voltaire.