Kabaret zimní údržby v havířovském podání

Jako každoroční evergreen představuje „snaha“ Technických služeb Havířov uklidit od sněhu cesty a chodníky, které má ve své správě. Letos je tato snaha umocněna počasím, sníh totiž opravdu napadnul a mráz přišel. Kdo by to taky čekal.

Při pohledu na neuklizené město si říkám, že tady jsme si všichni rovni. Není to otázka Životic, nebo třeba Datyň, je to vizitka celého města. Na cestách leží rozježděný a neuklizený sníh, na chodnících je možno pozorovat zápasící maminky s kočárky a my se večer dozvídáme z Polaru, že všechna technika je v terénu a všichni dělají, co mají. Jen to ale není vidět. Možná by nás to mohlo uklidnit, vždyť v létě si na tento problém nikdo nevzpomene, ale já už teď tuším, že situace se s pravidelností bude opakovat i napřesrok.

Nechci hodnotit, co dělá vedení Technických služeb Havířov špatně, zda na údržbu mají málo peněz, strojů, nebo lidí. Možná by ale mohli jít na zkušenou do Horní Suché, Albrechtic nebo do Soběšovic, kde jim starosta prozradí nějaké tajemství, jak na to. V těchto obcích totiž dokázali letos zimu slušně zvládnout. Jestli je to tím, že obce dávají práci místním zemědělcům s traktory, nebo jejich šikovností, to nevím. Nakonec je však pro občana důležitý výsledek!