Zajímavosti

článek na seznam.cz

Tímto děkujeme paní konzulce za veškerou snahu věnovanou Životicím.

Zde si můžete článek přečíst.

Reportéři ČT

Krásný, emoční a velmi poučný díl Reportérů ČT, který přiblížil pozadí životické tragédie široké veřejnosti.
Velmi si vážíme všech občanů Životic, kteří se na tvorbě reportáže podíleli svými vzpomínkami. Zvláštní poděkování směřujeme celému týmu Reportéři ČT za perfektní a citlivé zpracování a Karin Lednická - spisovatelka za to, že neztrácí energii k propagaci této tragické události. Doporučujeme shlédnout všem, reportáž začíná na 29 minutě pořadu😌.

Životické školní hřiště

Jsem máma dvou dětí. Když se mi narodilo první dítě, začali jsme navštěvovat hřiště při Základní škole Zelená. Už tehdy jsem si říkala, že je zde něco v nepořádku. Ono dostat

Číst více...

Dopis ministru dopravy.....

Dopis ministru dopravy k problematice stavby koridoru

Situace okolo výstavby rychlostního koridoru se posunula do další fáze, kterou můžeme nazvat schvalovací. Tato část je pro investora nejrizikovější a potrvá několik let. Jsme dlouhodobě přesvědčeni, že celá stavba postrádá smysl, a tak jsme zaslali dne 22. 2. 2022 otevřený dopis panu ministrovi dopravy Martinovi Kupkovi s našimi argumenty. Znění dopisu přikládáme níže a o odpovědi Vás budeme informovat na našem webu a facebooku.

 

Číst více...

Participativní rozpočet....

Participativní rozpočet v havířovském podání? Manipulace a vážná porušení vlastních zásad!

Obdobně, jako i v minulém roce, se spolek Životice Sobě zapojil se svým návrhem do letošního participativního rozpočtu města Havířova, letos s projektem Na cestě osudu. Pro letošní rok na naši městskou část bylo připraveno 94 220 Kč, které měly být přiřazeny projektu, který by vzešel jako vítěz hlasování občanů. Kromě našeho projektu byly
- 6 -
podány za městskou část Životice ještě další dva následující projekty – „Zvýraznění označení hrobu neznámého vojína“ a „Osvětlení přechodu pro chodce“.

Číst více...

Opět a zase investice....

Investice Havířova do městské části Životice v letech 2018–2020 činily dle primátora Bělici 20 milionů Kč. Jaká je však realita?

V červnu letošního roku primátor Ing. Josef Bělica poskytnul rozhovor pro Karvinský a havířovský deník, kde bez bližší specifikace deklaroval, že za poslední tři roky přiteklo do městské části Životice okolo 20 milionů korun na investicích. Obrátili se na nás občané Životic, zda je tato informace pravdivá, a kde tedy tyto investiční prostředky skončily. Zeptali jsme se Magistrátu města Havířova, dle zákona č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím, jak to tedy je, a kam tyto investice město směřovalo. Odpověď byla nepřesná, silně rozpačitá a plná zavádějících informací.


Číst více...

Investice v Životicích v posledních letech? Pouze paběrkování!

V každé jiné obci o velikosti Životic by starosta obce popsal několik stran ve výčtu investičních akcí, které realizoval ve svém volebním období. Nemusí to být jen velké miliónové akce, můžou to být i daleko levnější, o to však často potřebnější investice. My v Životicích si díky primátorovi Bělicovi bohužel musíme vystačit s málem.

Číst více...

Vznikne v Životicích novorozenecká alej?

Spolek Životice Sobě v loňském roce zakoupil spolkový pozemek pro účely ekologické výchovy a zároveň se rozhodl, že na pozemku vznikne nová ovocná alej. Pozemek se nachází v blízkosti místní komunikace U Křižů a svými proporcemi k výsadbě aleje přímo vybízí. Alej se stane místem pro život drobného hmyzu a zvířecí fauny a na pozemku bude probíhat každoroční ruční senoseč.

Číst více...

Obchvat = co se vleče neuteče

Příběh zapomenuté zastávky

V minulosti hojně využívaná zastávky se zastřešenou čekárnou „U Grušečky“ na Padlých hrdinů 

Číst více...

Počet obyvatel v Životicích

Zatímco město Havířov od počátku devadesátých let řeší permanentní pokles obyvatel, tak okrajové městské části s individuální zástavbou zažívají veliký boom a značný nárůst populace. Tato významná změna se týká i samotných Životic, které za posledních třicet let zdvojnásobily počet obyvatel a na jejím území vyrostla spousta nových rodinných domů.

Číst více...